Kronikë e zezë

Dy aksidente në Prishtinë, lëndohen dy persona

Dy aksidente në Prishtinë, lëndohen dy persona
Foto: Ilustrim

Dy persona kanë mbetur të lënduar në dy aksidentet e sotme në Prishtinë. Policia e Kosovës i ka thënë KOHËS se njëri aksident ka ndodhur në rrugën "Bill Klinton" në Prishtinë, ku janë përfshirë tri automjete.

Tutje, në orën 14:00, në një aksident në lagjen Emshir, është përfshirë një veturë dhe një motoçikletë. Vozitësi i kësaj të fundit ka marrë lëndime trupore dhe më pas është dërguar për trajtim mjekësor.