Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona në Pejë për organizim të lojërave të fatit

Arrestohen dy persona në Pejë për organizim të lojërave të fatit
Foto: Ilustrim

Dy persona janë arrestuar në Pejë nën dyshime se kanë kryer veprimtari të paligjshme, duke organizuar lojëra fati. Ata po ashtu nuk kanë respektuar vendimet e lëshuar nga Qeveria.

“Njësitetet policore dhe inspektorët komunal në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe konfiskuar: një çelës të lokalit, 677 çipa për dedikim të lojës së bixhozit, 4 palë letra bixhozi-pokeri. Të dyshuarit pas intervistimit, në konsultim me prokurorin janë liruar me procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.