Kosovë

LDK-ja e VV-ja bëhen bashkë në Junik

 

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Junik, Ruzhdi Shehu, ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në këtë komunë me Lëvizjen Vetëvendosje në garën e balotazhit më 14 nëntor.

Shehu do ta zhvillojë garën e balotazhit kundër kryetarit aktual dhe kandidatit të AAK-së, Agron Kuçi.