Kosovë

​Bie numri i rasteve aktive në Gjilan

Foto: KOHA
 

Komuna e Gjilanit ka njoftuar se aktualisht janë 125 raste aktive me koronavirus, ndërsa një muaj më parë, ishin regjistruar 820. Kjo po cilësohet si rënie drastike e rasteve. Komuna njofton se që nga fillimi i pandemisë, në Gjilan janë testuar 20.740 persona, ku 6336 kanë rezultuar pozitivë, 6069 janë shëruar dhe 142 pacientë kanë vdekur.

Ndërkohë, gjatë konferencës për media, nënkryetari Ismajli ka mohuar disa zëra ku është thënë se për ata që e kanë kaluar COVID-19 do të ketë mbështetje financiare.