Kosovë

48 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje të rëndë

48 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje të rëndë
Foto: KOHA
 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 48 pacientë me COVID-19. Spitali njofton se 37 janë në oksigjenoterapi, 11 në gjendje të rëndë dhe 1 në CPAP. Tutje, Spitali bën të ditur se në 24 orët e fundit është shëruar 1 pacientë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në Pejë janë regjistruar 13 raste të reja pozitive me COVID-19.