Kosovë

74 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

74 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës
Foto: KOHA
 

74 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

Spitali njofton se 2 pacientë janë në respirator, 48 në oksigjenoterapi, 9 në gjendje të rëndë dhe 1 është shëruar në 24 orët e fundit.