Kosovë

Pa distancë në tubimet e partive në Podujevë

Pa distancë në tubimet e partive në Podujevë
Foto: KOHA
 

Partitë politike janë duke vazhduar fushatën e tyre zgjedhore në Komunën e Podujevës. Krahas kësaj, distanca shihet se nuk është duke u respektuar.

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka tubuar dhjetëra qytetarë në rrugët e Podujevës. Aty ishin prezentë i pari i LDK-së Isa Mustafa, ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ai i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe kandidati për kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari.