Kosovë

Shërohet një e infektuar nga koronavirusi në Podujevë, Dumnica e Llausha dalin nga karantina

Foto: Alban Bujari/ Koha Ditore
 

Nënkryetari i komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari ka bërë të ditur se pacienti i dytë nga kjo komunë i infektuar me COVID-19 është shëruar plotësisht, ndërsa po ashtu njoftoi se nga karantina kanë dalë fshati Dumnicë dhe Llaushë.

“Kam kënaqësinë të ndaj me ju lajmin e mirë se sot nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u informuam për shërimin e plotë të pacientit të dytë të infektuar me COVID-19 nga Komuna e Podujevës, kurse familja ku kishim personat e infektuar do të vazhdojë të qëndrojë në vetizolim”, ka shkruar ai në Facebook.