Bjeshkatarët promovojnë atraksionet turistike të Dukagjinit

Bjeshkatarët promovojnë atraksionet turistike të Dukagjinit

23 October 2018 12:33

Tri ditët e kaluara, me pikënisje nga Deçani, është organizuar udhëtimi familjarizues në shtigjet e ecjes “Via Dinarica” përgjatë rajonit ndërkufitar Shqipëri-Kosovë.

Kjo ecje nëpër bjeshkët ndërkufitare të klubeve bjeshkatare nga Shqipëria dhe Kosova është organizuar nga organizata CDF (Fondit Komunitar për Zhvillim) dhe nga organizata Fondit Shqiptar të Zhvillimit, në kuadër të projektit ndërkufitar “Zgjerimi i Via Dinarica në Rajonin ndërkufitar Shqipëri-Kosovë”, shkruan sot Koha Ditore.

Qëllimi i këtij udhëtimi familjarizues, siç tregon menaxheri i këtij projekti, Gramen Taraku ka qenë të lidh Kosovën me Shqipërinë me një ofertë turistike të re.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme