Futboll

Lookman: Një prej netëve më të mira në jetë

Ademola Lookman

Heroi i Atalantas që shënoi “hat-trick” në finalen e Ligës së Evropës, Ademola Lookman, ka thënë se kjo ka qenë një prej netëve më të mira në jetën e tij.

“Një prej netëve më të mira në jetën time. Paraqitje fantastike e skuadrës, ia dolëm, ia dolëm, ia dolëm! Nuk di çfarë të them më shumë, por, po, fantastike. Gjithmonë thonë se e treta është e vërteta, dhe kjo ishte për ne sonte, fitorja në tentimin e tretë këtë sezon. Jam shumë i lumtur që fituam. Fituam dhe jam shumë i kënaqur. Duhet të festojmë, 100 për qind. Kemi shkruar historinë sonte”, ka thënë Lookman.