Futboll

Derbi përfundon mes tensioneve, tre kartonë të kuq

Milan - Inter

Foto: Associated Press

Derbi mes Milanit dhe Interit është mbyllur me tensione të shumta mes lojtarëve.

Janë krijuar dy tollovi të mëdha, ku u përfshinë numër i madh lojtarësh.

Arbitri përjashtoi me të kuq Theo Hernandezin dhe Davide Calabrian të Milanit si dhe Denzel Dumfriesin e Interit.