Futboll

Shkarkohet trajneri i tre shqiptarëve të Rapidit

Sport

Seria e humbjeve ka bërë që Rapidi i Bukureshtit të ndahet me trajnerin italian Cristiano Bergodi. Rapidi, ku paraqiten Albion Rrahmani, Ermal Krasniqi e Florent Hasani, ka humbur katër ndeshje në plejofin e kampionatit rumun. Humbja e fundit erdhi të hënën mbrëma. Dhe të martën Rapidi njoftoi se ka ndarë rrugët me Bergodin me marrëveshje të dyanshme.

Me Bergodin në stol, Rapidi kishte 16 fitore, 12 barazime e nëntë humbje.

Bogdan Lobont është zgjedhur trajner i përkohshëm.

Rapidi në plejof startoi si pretedent për titull të kampionit, por tashmë është jashtë garës.