Serie A

Ramadani me Leccen fiton ndaj Empolit

Futbollisti shqiptar i Lecces, Ylber Ramadani

Skuadra e Leeces ka fituar me rezultatin 1:0 ndaj Empolit të shtunën në kampionatin elitar të Italisë, Seria A.

Kjo ndeshje i takoi xhiros së 32-të.

Golin e vetëm e shënoi sulmuesi Nicola Sansone, në minutën e 89-të.

Mesfushori i Shqipërisë, Ylber Ramadani, e kompletoi edhe një ndeshje tjetër për skuadrën e Lecces.

Lecce pas 32 ndeshjeve të luajtura ka 32 pikë dhe po lufton për mbetje në elitë, njësoj si Empoli. Empoli ka 28 pikë.