Futboll

Muriqi dështon në finalen e Kupës së Mbretit

Vedat Muriqi - Mallorca

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, dhe skuadra e tij Mallorca, kanë pësuar humbje në finalen e Kupës së Mbretit në Spanjë.

Skuadra e shtatlartit kosovar u mposht nga Athletic Bilbaoi pas gjuajtjes së penalltive.

Në kohën e rregullt dhe shtesën, ekipet barazuan 1:1. Te Mallorca realizoi Daniel Rodriguez në minutën e 21-të, ndërsa te Bilbao Oihan Sanceti në të 50-n.

Në penallti, Muriqi realizoi gjuajtjen e parë, por Bilbao triumfoi me rezultat 4:2, pasi dy bashkëlojtarë të Muriqit nuk u treguan të suksesshëm.

Penalltia e Muriqit: