Futboll

Ballkani bën hapin e madh drejt finales

Kf Ballkani

Ballkani e ka bërë hapin e madh drejt finales së Kupës së Kosovës në futboll.

Në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin e qytetit në Suharekë, Ballkani ishte mysafir i rivalit lokal, Suharekës, dhe fitoi 1:0.

Ballkani golin e fitores e shënoi në minutën e 89-të me Marsel Ismajlgecin.

Ismajlgeci në minutën e 90-të gjuajti fuqishëm nga distanca dhe e mposhti portierin kundërshtar.

Suhareka është skuadra e vetme e mbetur në garë nga kategoria e dytë e futbollit kosovar.

Ndeshja kthyese zhvillohet më 17 prill, në të njëjtin stadium.


Ballkani në epërsi të vonshme ndaj Suharekës

Ballkani ka kaluar në epërsi ndaj Suharekës në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll ndaj Suharekës.

Shënues i golit për 1:0 ishte Marsel Ismajlgeci. Ai shënoi me gjuajtje të fuqishme në minutën e 90-të të ndeshjes. 

Ballkani është në cilësinë e mysafirit në ndeshjen e parë që po luhet në stadiumin me bar sintetik në Suharekë.