Euro 2024

Erikseni lojtar i ndeshjes

Christian Eriksen

Christian Eriksen vazhdon të shkëlqejë, tri vjet pas arrestit kardiak dhe kthimit të pabesueshëm më pas në fushat e futbollit.

Ylli danez u shpall më i miri i ndeshjes së Danimarkës me Serbinë. Ndeshja përfundoi pa gola por Danimarka me barazim avancon në një të tetën e finales. Shumica e aksioneve të Danimarkës janë nisur nga Erikseni.

Lexo përditësimet tjera
Serbia

Serbia në shtëpi

Përfaqësuesja e Serbisë është eliminuar nga Kampionati Evropian i futbollit.Serbia të martën mbrëma barazoi pa gola...