Euro 2024

Belgjika dominon dhe shkon në pushim me epërsi

Belgjika

Belgjika ka shkuar në pushim mes pjesëve me epërsi të një goli në ndeshjen e dytë të Grupit E ndaj Rumanisë. 

Belgët realizuan pas vetëm 73 sekondave lojë. 

Shënues ishte mesfushori i Aston Villas, Youri Tielemans, kur u asistua nga Romelu Lukaku. 

Për belgët ishte goli më i hershëm i shënuar në ndonjë turne ndërkombëtar.

Lexo përditësimet tjera
Belgjika

Belgjika mposht Rumaninë në grupin e skuadrave me tri pikë