Euro 2020

Rice dhe Philips, dyshja e pathyeshme e mesfushës angleze

Foto: AP
 

Anglia ka pasur disa partneritete të jashtëzakonshme në mesfushë gjatë 50 vjetëve të fundit, lojtarë që kanë dominuar Evropën me klubet e tyre. Por Kalvin Phillips dhe Declan Rice kanë dalë si çift i fortë, që tani pritet ta pushtojnë kontinentin për vendin e tyre.

David Platt, Paul Ince dhe Paul Gascoigne shijuan gjysmëfinalen e “Euro 1996” dhe botërorin “Italia 1990”, ndërsa Frank Lampard dhe Steven Gerrard ishin ndër më të mirët në botë për disa vite, por kurrë nuk mund të jepnin më të mirën nga vetja kur luanin së bashku për Anglinë.