Euro 2020

Chiesa, lojtar i ndeshjes

 

Federico Chiesa është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes mes Italisë dhe Spanjës. Chiesa ka shënuar golin e avantazhit për Italinë.

Ekspertët e UEFA-s kanë vlerësuar “syrin e Chiesas për gol”, duke thënë se ai shpesh është shfaqur i rrezikshëm për mbrojtjen spanjolle.