Euro 2020

Kthimi i Benzemas ka përshpejtuar sulmin e Francës

FOTO: AP
 

Kthimi i Karim Benzemas në përfaqësuese ka përshpejtuar sulmin e Francës dhe ka hequr pak presion nga reparti mbrojtës.

Francezët do të tentojnë ta fitojnë ndeshjen e katërt rresht dhe pa gol të pranuar që nga kthimi i Benzemas, kur të takohen me Hungarinë të shtunën nga ora 15:00 në kuadër të Kampionatit Evropian. Ndeshja luhet në Budapest dhe i takon Grupit F.