Euro 2020

Tierney i bashkohet Skocisë në stërvitje

 

Mbrojtësi i krahut të majtë, Kieran Tierney është rikuperuar nga lëndimi dhe ka stërvitur të martën me pjesën tjetër të përfaqësueses së Skocisë. Mbrojtësi i Arsenalit humbi ndeshjen e parë që Skocia e humbi të hënën nga Çekia me rezultatin 2:0.

Skocia ndeshjen e dytë e luan kundër Anglisë të premten. Skocia së bashku me Anglinë, Kroacinë dhe Çekinë është në Grupin D.