Euro 2020

Polakët shpresojnë në shpërthimin e Lewandowskit për fitore ndaj Sllovakisë

 

Polonia do të provojë ta përmirësojë bilancin dëshpërues në ndeshjet hapëse të kampionateve të mëdha, kur të takohet të hënën me Sllovakinë në St. Petersburg. Ndeshja mes Polonisë dhe Sllovakisë luhet prej orës 18:00 dhe është e para e Grupit E të “Euro 2020”.

Polakët kanë dështuar të fitojnë në ndeshjen hapëse në pesë prej gjashtë paraqitjeve të fundit në turne të mëdhenj.