Botë

Samiti Kinë – BE ekspozon dallimet mbi Ukrainën e tregtinë

Foto: AP
 

Liderët e Kinës dhe të BE-së zhvilluan bisedime të enjten, të cilat ishin të fokusuar në mosmarrëveshje të tyre mbi tregtinë, subvencionet dhe po ashtu ndasisë së thellë për luftën në Ukrainë, raporton agjencia “AP”.

Presidenti kinez Xi Jinping u takua në Pekin me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel.