Botë

Rrëzohet një aeroplan në Kroaci, dy të vdekur

 

Dy persona kanë humbur jetën të premten pas rrëzimit të një aeroplani të vogël privat në aeroportin e Pulës, shkruan “Index”.

Aksidenti ka ndodhur pak para orës 13:00 gjatë ngritjes dhe në të janë përfshirë shtetas të huaj, një çift gjerman.