Botë

Blinken: SHBA-ja as nuk e inkurajoi dhe as nuk ia mundësoi Kievit të godiste brenda Rusisë

 

Uashingtoni as nuk e ka inkurajuar dhe as nuk ia ka mundësuar Ukrainës t’i godasë objektivat brenda Rusisë, ka thënë Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken të mërkurën, shkruan BBC.

Blinkeni u kundërpërgjigj pasi Moska akuzoi Kievin për kryerjen e sulmeve me dronë në tri fusha ajrore ruse, dy prej tyre qindra kilometra nga Ukraina.