Botë

SHBA-ja në pritje të konfirmimit të informatave për sulmin në Poloni

Joe Biden - SHBA - 28 nentor - Urimi per Shqiperine
 

Pentagoni ka thënë se nuk mund të konfirmojë raportimet se dy raketa ruse kanë rënë në Poloni dhe shkaktuan vdekjen e dy personave, raporton agjencia.

Zëdhënësi i Pentagonit, Patrick Ryder, ka thënë se është në dijeni për raportimet në media, por nuk kanë konfirmim.