Botë

Dhuna shpërthen në Kinë pas vendosjes së masave të rrepta anti-COVID

 

Turmat e banorëve në metropolin industrial të Kinës jugore, Guangzhou i kanë shpëtuar një bllokimi të detyrueshëm dhe janë përleshur me policinë, pasi zemërimi ndaj kufizimeve të rrepta të koronavirusit është rritur.

Pamjet dramatike të shpërndara në rrjetet sociale tregojnë disa persona duke përmbysur një automjet policie dhe duke shembur barrierat e kontrollit të COVID-19.