Botë

Instituti amerikan: Putinit po i rrezikohet pushteti nga brenda

Foto: AP/News
 

Instituti amerikan për Studimin e Luftës bëri të ditur se disfatat e Rusisë në rajonin e Kharkivit dhe të Lymanit, shfaqën dështimin e Kremlinit në mobilizimin e pjesshëm në Ukrainë.

Në raportin e së hënës, Instituti shkroi se lufta në territorin ukrainas po ndryshon rrënjësisht për hapësirën ruse të informacionit.