Botë

Indi, një vajze iu vu zjarri pasi refuzoi propozimin për martesë

 

Policia indiane po heton vdekjen e një vajze që raportohet se i ishte vënë zjarri nga një përndjekës, propozimin për martesë të të cilit ajo refuzoi. Ky rast ka shkaktuar zemërim të madh në një vend ku dhuna ndaj grave është e shfrenuar, shkruan Reuters.

Policia ka thënë se burri futi vajguri në dhomën ku po flinte viktima, e quajtur Ankita, përmes dritares së shtëpisë së saj dhe i vuri flakën të martën e kaluar. Ajo vdiq në spital nga djegiet e rënda të dielën.