Botë

15 të vdekur e 16 të lënduar nga sulmet në Kharkiv

 

Administrata Ushtarake në Kharkiv ka bërë të ditur se 15 persona kanë vdekur dhe 16 janë lënduar nga sulmet ruse në këtë rajon.

Në postim në Telegram, Oleg Syniehubov ka thënë se 6 persona kanë vdekur në Chuhuiv, pesë në Kharkiv, tre në Zolovhiv dhe një vjazë tetëvjeçare në Derhachi, raporton CNN.