Botë

Protesta në Nigeri, kërkohet lirimi i atyre që vranë dhe dogjën një studente të krishterë

 

Një shtetrrethim 24-orësh është shpallur në Sokoto, Nigeri, pasi protestuesit dolën në rrugë duke kërkuar lirimin e dy të dyshuarve për vrasjen e një studenteje të krishterë të enjten, shkruan BBC të shtunën.

Deborah Samuel u rrah dhe u dogj nga studentë myslimanë të cilët e akuzuan atë për postimin e deklaratave "blasfemuese" për Islamin në një grup të WhatsAppit të enjten.