Botë

Aeroporti i Costa Ricës rihapet pas ndarjes në dysh të një avioni

Aeroporti i Costa Ricës rihapet pas ndarjes në dysh të një avioni
 

Aeroporti Ndërkombëtar "Juan Santamaria" i Costa Ricës u rihap të enjten disa orë pasi një aeroplan mallrash Boeing 757-200 bëri një ulje emergjente dhe rrëshqiti nga pista, duke u ndarë në dysh, kanë thënë autoritetet e aviacionit, raporton të premten CNN.

Operatori i aeroportit, "Aeris" ka thënë se aeroporti, në periferi të kryeqytetit San Jose, u rihap në orën 15:30, me kohën lokale, disa orë më herët se sa pritej, pas incidentit të orës 10:00.