Botë

Gjuajtje me armë në një shkollë në SHBA, vritet një nxënës dhe plagoset një tjetër rëndë

 

Një nxënës ka vdekur dhe një tjetër është në gjendje të rëndë pasi janë qëlluar në trotuar jashtë një shkollë në Richfield në Minnesota.

Policia ka thënë se i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes menjëherë.