Botë

​Pjesa e dytë e ndihmës ushtarake amerikane mbërriti në Ukrainë

 

Ministri i Mbrojtjes, Oleksii Reznikov deklaroi sot se kontingjenti i dytë i armëve nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbërriti sot në Ukrainë në kuadër të ndihmës mbrojtëse, vlera e të cilave është 200 milionë dollarë.

Uashingtoni ka thënë se do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën në mes të shqetësimeve nga Kievi dhe aleatët perëndimorë mbi grumbullimin e trupave ruse në kufirin e Ukrainës.