Botë

Anulohen qindra fluturime në SHBA e Australi

 

Linjat ajrore “United Airlines” dhe “Delta Air Lines” kanë njoftuar se janë detyruar të anulojnë qindra fluturime në vigjilje të Krishtlindjeve për shkak të COVID-19 brenda stafit të tyre.

United ka anuluar 120 fluturime të premten, kurse Delta rreth 90.