Botë

Adhuruesit thyejnë barrierat e sigurisë, futen pa bileta në koncertin në Londër

 

Tifozët kanë thyer barrierat e sigurisë dhe janë futur në një koncert në “O2 Arena” në Londër të dielën mbrëma, në një skenë që ka ngjasuar me ngjarjet e muajit të kaluar në “Astro]orld” në SHBA, ku vdiqën dhjetë persona, raporton “The Independent”.

Shumica e tifozëve të rinj ishin për të shikuar këngëtarin nigerian Wizkid, si pjesë e turneut “Made in Lagos”.