Botë

Tetë të vdekur e qindra të tjerë të lënduar në një festival muzikor në Teksas

Foto: AP
 

Të paktën tetë persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pas një rritjeje të turmës në natën e hapjes së një festivali muzikor në Hjuston të Teksas.

Paniku shpërtheu pasi turma filloi të ngjeshej drejt pjesës së përparme të skenës në Festivalin Astroworld të Travis Scott, thanë zyrtarët e urgjencës.