Botë

23 viktima dhe 467 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

 

Instituti i Shëndetit Publik i Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19 kanë humbur jetën 23 qytetarë, ndërsa janë regjistruar 467 raste të reja.

Bëhet e ditur se numri i të shëruarve është 496.