Botë

Takim sekret në Kabul mes CIA-s dhe talebanëve

Foto: AFP
 

Shefi i Agjencisë së Inteligjencës së SHBA-së (CIA) është takuar të hënën në Kabul me liderin e talebanëve të hënën, kanë njoftuar burime për mediumet amerikane.

Lajmi nuk është konfirmuar as nga talebanët e as nga CIA, për takimin mes William Burnsit dhe Mullah Baradarit.