Botë

Sllovenia “mposhti” koronavirusin, sot ishte dita e fundit e epidemisë

 

Epidemia e koronavirusit në Slloveni, sot ka marrë fund. Kështu është thënë në konferencën për media të Qeverisë së këtij vendi, megjithatë disa masa mbrojtëse do të mbeten në fuqi.

Siç raportojnë mediat në Slloveni, mbajtja e maskës do të mbetet obligim për qytetarët në ambiente të mbyllura, sikurse edhe mbajtja e dezinfektuesve nëpër lokale dhe distanca.