Botë

Bideni i bindur për takimin me Putinin

FOTO: AP
 

Presidenti amerikan, Joe Biden, është shprehur i bindur se do të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin, gjatë muajit qershor në samitet e G7-s dhe NATO-s.

Në një konferencë për media të mbajtur të premten, Bideni ka thënë se dy shtetet ende nuk kanë caktuar ndonjë afat apo vend për takimin, porse janë duke punuar në këtë rrafsh.