Botë

Ekspertët paralajmërojnë shpërthime të tjera të vullkanit në Karaibe

Ekspertët paralajmërojnë shpërthime të tjera të vullkanit në Karaibe
 

Ishulli i Shën Vincentit në Karaibe mund të shohë shpërthime të tjera vullkanike gjatë ditëve të ardhshme, kanë paralajmëruar ekspertët.

Vullkani La Soufriere shpërtheu për herë të parë të premten, duke mbuluar ishullin me një shtresë hiri dhe duke detyruar më shumë se 16 mijë banorë të evakuohen nga shtëpitë e tyre.