Botë

7 të vdekur e mbi 50 të lënduar nga një shpërthim me bombë në Afganistan

7 të vdekur e mbi 50 të lënduar nga një shpërthim me bombë në Afganistan
Foto: AP
 

Një bombë që ka shpërthyer në një makinë pranë stacionit policor në Afganistan ka lënë të vdekur të paktën 7 persona e më shumë se 50 të lënduar.

Guvernatori i provincës së Herat Sayed Abdul Wahid Qatali deklaroi se në mesin e të vdekurve ka gra dhe fëmijë. Sipas tij, në mesin e të lënduarve ka civil dhe forca të sigurisë.