Botë

Ushtria në Birmani i kërcënon me vdekje protestuesit, përmes TikTok-ut

Ushtria në Birmani i kërcënon me vdekje protestuesit, përmes TikTok-ut
 

Ushtarë të armatosur në Birmani dhe policë po përdorin TikTok-un për të kërcënuar me vdekje protestuesit kundër grusht-shtetit, protesta këto që po zhvillohen që nga fillimi i muajit shkurt të këtij viti.

Mirëpo, aplikacioni kinez i videove ka bërë të ditur se është duke larguar çdo përmbajtje që nxit dhunën, shkruajnë mediat e huaja.