Botë

Hungaria do të prezantojë masa të reja kufizuese, pas rritjes së rasteve me koroanvirus

Hungaria do të prezantojë masa të reja kufizuese, pas rritjes së rasteve me koroanvirus
Foto: AP
 

Qeveria e Hungarisë pritet të prezantojë masa të reja kufizuese sot, përfshirë mbylljen e shkollave fillore dhe shitoreve deri në prill, në reagim ndaj rritjes së fundit të rasteve me koronavirus dhe po ashtu të vdekurve si pasojë e COVID-19, raporton uebfaqja “Index.hu”.

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, do ta mbajë një takim virtual me kabinetin sot, kur pritet edhe të merret vendimi.