Botë

Tetë të rinj vdesin si pasojë e ngufatjes prej gazit gjatë festimeve në Bosnje

Foto: Klix
 

Tetë të rinj mes moshës 18 dhe 19 vjeçare kanë vdekur si pasojë e ngufatjes nga gazi në një shtëpi vikendi në Posushje të Bosnjes, ku po festonin natën e Vitit të Ri, kanë njoftuar autoritetet.

“Kishte të rinj të tjerë që po e festonin Vitin e Ri në shtëpinë afër. Ata vunë re se askush s’po lëvizte dhe pasi hynë brenda, panë që të tetë njerëzit të shtrirë, pa shenja jete dhe kanë thirrur policinë”, ka thënë ministri i Brendshëm i kantonit të Hercegovinës Perëndimore, Milan Galiq.