Botë

Qëllohet për vdekje gazetarja dhe shoferi i saj në Afganistan

Qëllohet për vdekje gazetarja dhe shoferi i saj në Afganistan
 

Një sulm terrorist në Afganistanin Lindor i ka marrë jetën në mënyrë tragjike një gazetareje dhe shoferit të saj.

Malala Maiwand ishte rrugës duke shkuar në punë në Jalalabad mëngjesin sotëm, kur persona të armatosur hapën zjarr ndaj automjetit të saj, dhe për pasojë humbi jetë edhe shoferi i saj, Mohammad Tahir.