Botë

215 të vdekur dhe mbi 12.000 raste të reja me COVID-19 në Britaninë e Madhe

215 të vdekur dhe mbi 12.000 raste të reja me COVID-19 në Britaninë e Madhe
 

Britania e Madhe sot ka raportuar 215 vdekje të reja nga COVID-19.

Siç raporton Agjencia e lajmeve Reuters, 12.155 raste të reja të infektimit janë regjistruar në 24 orët e fundit, transmeton KOHA.