Botë

Borissov rezulton pozitiv me koronavirus

Borissov rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov ka dalë pozitiv në testin për koronavirus dhe ai njoftoi se do të qëndrojë në shtëpi.

"Pas dy testeve PCR negative, unë isha pozitiv sot. Ndjej shqetësime të përgjithshme. Mjekët rekomanduan të qëndroj në shtëpi," shkruan Borissov në Facebook.