Botë

Kremlini mohon përfshirjen në zgjedhjet amerikane

Kremlini mohon përfshirjen në zgjedhjet amerikane

Kremlini ka mohuar akuzat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës se ka tentuar të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale të muajit nëntor.

Shteti rus, akuzat amerikane i ka quajtur të pabaza. Reagimi i Kremlinit u bë pasi që zyrtarët e Sigurisë Kombëtare amerikane kanë njoftuar se Irani dhe Rusia kanë mbledhur informacione për votuesit amerikanë, transmeton KOHA.